اطلاعات فنیدنیای خودرو

همه چیز در مورد سیستم تشخیص خروج از خطوط جاده

براساس آمار سازمان ملی حمل و نقل جاده ای آمریکا ، حدود 70 درصد از کل تلفات حوادث رانندگی در بزرگراههای ایالات متحده ناشی از انحراف خودرو از مسیر جاده است که منجر به تصادفات مقابل خودروها و آمارهای بسیار نگران کننده میشود. این موضوع به عنوان یک فاکتور اساسی در امنیت خودرو مطرح است و منجر به تمرکز خودروسازان روی سیستمی به منظور جلوگیری از موضوع شده است.

بر این اساس سیستم هشدار خروج از خط مجموعه ای از تکنولوژی های امنیتی است که برای جلوگیری از تصادفات با سرعت بالا در آزادراهها و بزرگراه ها طراحی شده است. این سیستم ها انواع مختلفی دارند که برخی از برخی دیگر موثرتر و با هشدار یا اقدامات اصلاحی قادر به جلوگیری از برخورد و تصادفات ناشی از انحراف و خروج از خط هستند.

ساختار عمده عملکردی این سیستم ها تقریبا یکسان است و عمدتا از یک دوربین برای تشخیص خطوط افقی جاده و انحراف احتمالی از آن استفاده میکنند. در سیستم های پیشرفته تر این تشخیص میتواند توسط رادار و یا لیزر صورت گیرد.

به منظور مداخله در پیشگیری از خروج از خط این سیستم ها بسته به نوع از امکانات مختلفی استفاده میکنند. برخی از آنها از سیستم کنترل پایداری به منظور اصلاح مسیر حرکت بهره میگیرند و با ترمز روی چرخ مناسب خودرو را به مسیر حرکت بازمیگردانند. در انواع پیشرفته تر سیستم قادر به تاثیرگذاری رو محرکه و سیستم فرمان و تصحیح مسیر حرکت خودروست.

تلفیق این سیستم با کروز کنترل تطبیقی میتواند منجر به سیستم رانندگی خودکار گردد.

اما فناوری های اخطار خروج از خط که همگی یک هدف و معمولا سه نوع عملکرد در این زمینه دارند:

  • هشدار خروج از خط Lane Departure Warning (LDW)

این سیستم اولین مداخله در تکنولوِژی های خروج از خط است و حداقل مداخله را دارد. وقتی خودرویی از خط خارج میشود هشداری به راننده داده میشود و راننده مسئول اقدامات اصلاحی است و اقدام سیستم صرفا تشخیص و هشدار است. این هشدار صوتی یا در قالب لرزش صندلی است. در مواردی که شما اقدام به ترمزگیری نمایید این سیستم غیرفعال شده و در هنگام عبور از خطوط هشداری نخواهد داد.

  • سیستم خط نگهدار Lane Keeping Assist (LKA)

سیستم خط نگهدار که تحت عناوین مختلفی شناخته میشود فناوری است که یک گام فراتر از سیستم های LDW است. زمانی که خودرو اندکی به یک سو منحرف شود و راننده توجهی به هشدار نداشته و اقدامی انجام ندهد، سیستم مقدار نیرو به فرمان وارد میکند. تا زمانی که راننده در حال انحراف خودرو به یک سمت است این نیرو وارد و سعی در تصحیح فرمان دارد.

  • سیستم مرکز گرا Lane Centering Assist (LCA)

این سیستم تهاجمی ترین سیستم در میان انواع آنهاست. علاوه بر هشدار و جلوگیری از خروج از خط خودرو، این سیستم قادر است تا خودرو را کاملا در مرکز خطوط افقی جاده حفظ کند. این سیستم یک تکنولوژی فراتر از دو مورد دیگر است و با اندازه گیری فواصل کناری خودرو از خطوط و تشخیص میزان انحراف، قادر است تا خودرو را دقیقا در وسط دو خط هدایت کند.

بررسی ها نشان میدهد سیستم تشخیص انحراف از خطوط قابلیت های بسیاری دارد و میتواند آمار کلی تصادفات و برخوردها را تا 50 درصد کاهش دهد. هر چند این آمار به طور کامل محقق نشده که ناشی از عدم استقرار این سیستم در تمامی وسیله های نقلیه است.

اما این سیستم از ضعف هایی نیز برخوردار است، از جمله اینکه در صورتی که خطوط جاده کمرنگ باشد امکان تشخیص آن برای سیستم مشکل خواهد بود. همچنین در وضعیت های بارانی و برفی این سیستم کارکرد درستی ندارد. علاوه بر این تئوری هایی مبنی بر این موضوع که رانندگان به علت فعال کردن این سیستم اعتماد به نفس کاذبی پیدا کرده و از قابلیت های رانندگی و تشخیصی خود کمتر استفاده میکنند لذا در صورتی که به دلیل هر یک از موارد فوق سیستم نتواند تشخیص مناسبی داشته باشد یک تصادف ناخواسته در انتظار راننده خواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *