اطلاعات فنیدنیای خودرو

همکاری مشترک جنرال موتورز و ال جی برای تولید باتری های الکتریکی

ال جی و جنرال موتورز برابر یک قرارداد سرمایه گذاری مشترک اقدام به ایجاد یک واحد تولیدی باتری برای خودروهای الکتریکی در اوهایو میکنند.

بیانیه رسمی شرکت جی ام می‌گوید این مجموعه که در منطقه  Lordstown در شمالی ترین بخش اوهایو، با سرمایه گذاری ۲.۳ میلیارد دلاری برای تولید باترهای های لیتیوم-یونی (با نسبت سهم 50/50) ایجاد شده قادر به تولید بیش از ۳۰ گیگاوات باتری در سال با امکان توسعه ظرفیت تولید را دارد.

برآوردها نشان میدهد این واحد امکان ایجاد بیش از 1100 شخص را در این مرکز خواهد داشت.

با فرض میانگین ۵۰ تا ۱۰۰ کیلووات ساعت برای هر باتری، این میزان تولید برای ۳۰۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰۰ خودروهای الکتریکی در سال کافی خواهد بود، که نشان دهنده وسعت پروژه است.

این کارخانه از پیشرفته‌ترین فرایندهای تولیدی با حداقل تولید ضایعات در کنار صرفه جویی در مقیاس تولید بالا بهره میبرد. همچنین به شدت انعطاف‌پذیر خواهد بود و قادر خواهد بود با پیشرفت‌های مداوم در فن‌آوری و مواد سازگار شود.

مری بارا مدیر عامل شرکت جنرال موتورز گفت: ” با این سرمایه‌گذاری، اوهایو و نیروی کار بسیار توانمند آن نقشی کلیدی در مسیر ما به جهان آری از انتشار آلاینده ها ایفا می‌کنند. تلفیق تجربه تولید ما با فناوری تولید باتری ال جی به تسریع روند ما در زمینه تولید خودروهای تمام الکتریک کمک خواهد کرد. ما مشتاقانه منتظر هم‌کاری با شرکت LG Chem در زمینه تکنولوژی‌های باتری های آینده هستیم که به بهبود ارائه ارزش ما به مشتریانمان کمک شایانی میکند.”

شرکت آل جی علاوه بر ادغام عمودی در زمینه تولید سلول‌های باتری در ایالات‌متحده، دسترسی به نیروی کار مجرب را به دست خواهد آورد.

هک-چئول شین، نایب‌رئیس شرکت ال جی، گفت: ” سرمایه‌گذاری مشترک ما با خودروساز شماره ۱ آمریکا، ما را برای رشد هدف گذاری شده در بازار EV آمریکای شمالی، در حالی که به ما بینشی در مورد اکوسیستم وسیع‌تر می‌دهد، آماده تر خواهد کرد. ما منتظر ادامه این حرکت برای ایجاد آلایندگی صفر هستیم.”

میزان سرمایه گذاری بصورت 50-50 تامین میشود و هر چند در قیاس حجم و اندازه به بزرگی ابر واحد تسلا نیست اما عملا به واحد تولید شماره-2 آمریکا از نظر وسعت و ظرفیت تبدیل خواهد شد.

انتظار میرود این مرکز در اواسط سال 2020 افتتاح شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *