اطلاعات فنیسرگرمی

همکاری هیوندای و Aptiv برای تولید خودروی خودران

به سختی می توان بیان کرد که چه زمانی رقابت خودروهای خودران آغاز میشود، اما طی چند سال گذشته ، این موضوع بسیار مورد توجه بوده است. با این حال ، هیوندای موتور کره ، که بر روی هر دو برند هیوندای و کیا نظارت دارد ، تا حد زیادی در حاشیه مانده است.

اما در روزهای گذشته این روند تغییر کرد. هیوندای و شرکت فناوری مستقل Aptiv اعلام کردند که به منظور توسعه یک پلتفرم اتومبیل خودران اقدام به سرمایه گذاری مشترک می کنند. هر شرکت 50٪ از سهام شرکت سرمایه گذاری مشترک جدید را با ارزش 4 میلیارد دلار در اختیار دارد.

طبق گفته این شرکت ها ، این سرمایه گذاری جدید تا سال 2022 منجر به تولید یک خودروی خودران خواهد شد.

کیا، هیوندای و Hyundai Mobis در حدود 1.6 میلیارد دلار در این پروژه سرمایه گذاری خواهند کرد. بخش دیگر وجوه از دسترسی به مهندسی ، تحقیق و توسعه و مالکیت معنوی حاصل می شود.

از طرف Aptiv ، 700 نفر از پرسنل این شرکت برای کار و نظارت بر پروژه ایجاد خودروی خودران وارد پروژه خواهند شد. این شرکت همچنین فناوری خودران و مالکیت فکری خود را نیز روی میز خواهد گذاشت.

کوین کلارک ، مدیرعامل Aptiv گفت: “مهندسی پیشرفته و قابلیت های تحقیق و توسعه Hyundai Group سبب انتخاب آنها به عنوان شریک در پیشبرد توسعه یک پلت فرم مستقل خودران و آماده تولید شده است.”

Aptiv یک چیز یا دو مورد راجع به فناوری خود مختار می داند. این شرکت در حال حاضر یک تأمین کننده خودروی معتبر است و ناوگانی از پیش نمونه های های خودران در لاس وگاس را با Lyft در اختیار دارد.

هدف اصلی توسعه و تکمیل سیستمهای خودران سطح 4 و سطح 5 است. در سطح 4 ، ماشین بدون نیاز به عامل انسانی جهت کنترل و فرماندهی می تواند تمام وظایف را انجام دهد. سطح 5 کاملاً خودمختار و بالاترین رتبه در مقیاس استقلال SAE است.

تست های مختلف برای سیستم های خودران مختلف از 2020 با هدف دستیابی به یک پلت فرم آماده برای تجاری سازی تا سال 2022 ادامه آغاز خواهد شد. برابر اعلام این پلت فرم قابلیت عرضه به تامین کننده های روبوتاکسی(robotaxi)، مدیران ناوگان خودرو و دیگر خودروسازان را خواهد داشت.

مقر سرمایه گذاری مشترک در بوستون خواهد بود ، اگرچه ورودی از مراکز مختلف فناوری در سراسر ایالات متحده و آسیا حاصل خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *