دنیای خودرو

هیوندای النترا 2020 با قابلیت های فنی بالاتر و جعبه دنده سی وی تی

بزرگترین ستاره های هیوندای برای مدل سال 2020، سه مدل کاملا جدید هیوندای پالیسید(Palisade) با سه ردیف صندلی، هیوندای ونیو و نسل جدید سوناتاست. اما این تمام موضوع نیست بسیاری از خودروهای دیگر این شرکت نیز به روزرسانی های فنی و تکنیکی دریافت خواهند کرد و برای 2020 به روزرسانی خواهند شد.

آنچه که برای این خودروها روی خواهد داد افزایش مدل های با سیستم CVT، قابلیت های فنی و کاهش مدل های با جعبه دنده دستی است. برای سال 2020 هیوندای اکسنت و النترا از نخستین جعبه دنده گروه هیوندای با نام IVT، به جای جعبه دنده های اتوماتیک معمول خود بهره خواهند برد که نخستین بار روی کیا فورته و سول دیده شد.

این سیستم انتقال نیرو مزایای بسیاری از لحاظ مصرف سوخت ایجاد کرده و میزان مصرف سوخت را بشدت کاهش میدهد به طوری که رتبه شاخص EPA النترا را از 30 به 40 مایل به ازای هر گالن(mpg) سوخت مصرفی بالا میبرد. علاوه بر این سیستم انتقال نیروی جدید، هیوندای اکسنت 2020 یک موتور 1.6 لیتر Smartstream خواهد داشت که 120 اسب بخار و 113 پوند-فوت گشتاور ایجاد میکند. هر چند این توان 10 اسب بخار از موتور قبل کمتر است اما در سوی مقابل کاهش مصرف سوختی که به واسطه جعبه دنده سی وی تی ایجاد میشود قابل توجه است.

برای سال 2020 و در میان شاسی بلندها، هیوندای سانتافه و کونا بیشترین تغییرات را در قسمت جلو را خواهند داشت. سیستم کروز کنترل تطبیقی روی کونا 2020 سوار خواهد بود. پانل راننده 4.2 اینچی، شارژر وایرلس و آینه عقب با قابلیت دیم شدن روی تریم های SEL Plus و بالاتر سوار عرضه میشود. مدل الکتریک کونا در تریم Ultimate صفحه نمایشگر 10.25 را به جای صفحه نمایش 8 اینچ خواهد داشت. سانتافه نیز تغییراتی را به خود خواهد دید و یک تریم به تریم های سه گانه آن افزوده میشود.

اگر چه اغلب تغییرات به مدل های خاص محدود می شود، انتظار می رود بعد از چندین ماه در نمایشگاه خودرو شاهد نمایش تغییرات بیشتری باشیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *