اطلاعات فنیدنیای خودرو

هیوندای و کیا به شبکه شارژ خودروهای برقی Ionity در اروپا پیوستند

خودروسازان هیچ ارتباطی با پمپ بنزینی که شما برای پر کردن مخزن خود انتخاب میکنید ندارند ، اما این موضوع در مورد شارژرهای اتومبیل برقی به ویژه در اروپا تفاوت فزاینده ای پیدا می کند.

پروژه Ionity از سال 2017 و با همکاری BMW ، دایملر (که مرسدس بنز را اداره می کند) ، فورد ، فولکس واگن و پورشه آغاز شده و هدف آن این است که این قاره را با شارژرهایی که مستقیماً با سرمایه گذاری شرکت ها تجهیز میشوند پوشش دهند.

این Shell یا BP نیست که شبکه را تنظیم می کند – این خودروساز است که برای اطمینان از وجود زیرساخت های مناسب ، اتومبیل های برقی را به مصرف کنندگان می فروشد. اکنون، هیوندای و کیا در این توافق شرکت کرده اند.

گروه هیوندای که صاحب کیا است ، اعلام کرد که در Ionity سرمایه گذاری کرده است و سهام مساوی با خودروسازان موسس این شبکه کسب خواهد کرد. هیوندای و کیا در حال حاضر چند اتومبیل برقی و هیبریدی پلاگین را به فروش می رسانند ، اما خودروسازان اعلام کردند که این سرمایه گذاری مستقیماً به نفع خودروهای فردا خواهد بود.

هیوندای قصد دارد تا سال 2021 فناوری شارژ 800 ولت را معرفی کند ، که پورشه با سدان برقی تایکان پیشگام آن خواهد شد. این معماری امکان شارژ بسیار سریع را فراهم می کند و می تواند از توان حداکثری شارژ 350 کیلو وات Ionity  استفاده کند. اگر معماری هیوندای بتواند ساختاری مانند پورشه ایجاد کند ، خودروها در حدود 22 دقیقه قادر به شارژ 80٪ شارژ خواهند بود.

امروز 140 شارژر وجود دارند که شبکه Ionity را در اروپا پوشش میدهند و 50 مورد دیگر نیز در حال اضافه شدن هستند. تا سال 2020 ، این تعداد به 400 شارژر با هدف یک ایستگاه شارژ برای هر 75 مایل در بزرگراه های اروپا توسعه می یابد. بدیهی است توسعه این چنینی زیرساخت ها به گسترش خودروهای الکتریکی کمک میکند.

گذشته از فناوری شارژ 800 ولت که در دو سال آتی عرضه خواهد شد، گروه هیوندای گفت که 40 مدل “سازگار با محیط زیست” قرار است تا سال 2025 طراحی و تولید شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *