اطلاعات فنیدنیای خودرو

هیوندای پالیسید در مقابل کیا تلورید: مقایسه ویژگی های دو خودرو

با نگاهی به این دو خودروی هم وطن کاملاً مشهور است که مدل های Kia Telluride و Hyundai Palisade 2020 بصورت بسیار نزدیکی با هم ارتباط دارند. با به اشتراک گذاری شاسی و پیشرانه ، این دو خانواده ی کره ای وارد بخش کاملاً رقابتی کراس اوورهای سه ردیف شوند. اما جدا از ظاهر ، چه چیزی این خواهران و برادران SUV را متفاوت می کند؟ برای مبتدیان ، سطح تریم و استراتژی های متفاوت در ارائه امکانات. پالیسید سه تریم (SE ، SEL ، و Limited) را ارائه می دهد ، در حالی که تلورید در چهار تریم (LX ، S ، EX و SX) عرضه می شود و محتوای امکانات بین این دو مدل می تواند تفاوت زیادی داشته باشد.

قابلیت تنظیم خودکار سیستم تعلیق

اگر تریم Limited هیوندای 2020 Palisade را انتخاب کنید سیستم تعلیق خودکار را بصورت استاندارد روی خودرو خواهید یافت. در کیا تلورید 2020 ، به دست آوردن این ویژگی شما را مجبور می کند تا بسته Tow را انتخاب کنید ، که شامل دردسر نیز می شود. سیستم تعلیق خودکار فقط در تریم های منتخب تلورید (فقط EX و SX) موجود است.

فناوری و راحتی بیشتری

هیوندای به پالیسید 2020 راحتی بیشتری در قالب صندلی های ردیف سوم تاشو داده است، چیزی که کیا تلورید در هیچ یک از تریم های خود ندارد. موضوع دیگر پنل نمایش دیجیتال 12.3 هیوندای است که تلورید تنها یک صفحه 7 اینچ در این خصوص دارد.

سیستم صوتی مشترک

یک سیستم صوتی 630 واتی هارمن کاردون در بالاترین تریم های هیوندای پالیسید مدل 2020 و کیا تلورید 2020 ارائه می شود. هر دو از ویژگی های صدای فراگیر Quantum Logic و فناوری ترمیم موسیقی Clari-Fi برخوردار هستند ، اما هیوندای دارای دو بلندگو اضافی است که تعداد کل را به 12 میرساند.

پرداخت قیمت یکسان در مقابل امکانات کاملتر

وقتی به تریم های مختلف هیوندای پالیسید و کیا تلورید 2020 نگاه کنید متوجه تفاوت قیمت و ارزانی نسبی تلورید میشود. علت چیست؟ تلورید به نسبت پالیسید با امکانات استاندارد کمتری عرضه میشود. حتی در تریم های محدود هیوندای اکثر امکانات وجود دارد، این در حالی است که برای گرفتن امکانات مشابه روی کیا باید تریم SX را انتخاب کنید.

قابلیت بی صدا برای ردیف سوم

هیوندای و کیا سیستمی را معرفی کرده اند که Rear Seat Quiet نام گرفته و صدای موسیقی را صرفا به ردیف جلو محدود میکند. در هیوندای پالیسید این قابلیت بصورت استاندارد روی تریم های مختلف عرضه میشود ولی در خصوص کیا تلورید نیاز دارید تا تریم های EX و SX را انتخاب کنید تا این سیستم روی آنها فعال باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *