اطلاعات فنیدنیای خودرو

هیوندای i10 مدل 2020 با طراحی مجلل ، بهتر داخلی

گزارشی نگران کننده از اخبار صنعت خودرو در خصوص اتومبیل های کوچک فروخته شده در اروپا اشاره دارد که مقررات سخت تر در مورد انتشار گازهای گلخانه ای، منجر به خروج این خودروها از خطوط تولیدی میشود و خودروسازان را مجبور می کنند تا هزینه بیشتری را برای ساختن و بهسازی این وسایل نقلیه کوچک بپردازند. رسیدن به این هدف با گذشت سالها سخت و دشوارتر می شود ، بنابراین ساخت یک خودروی کوچک خوب برای کاربری های شهری ، کاری دشوارتر از گذشته است.

با وجود این موارد، خودروساز کره ای هنوز هم به ساخت و توسعه مدل های سگمنت-A ادامه داده و در روزهای اخیر نسل سوم i10 را معرفی کرده است. طرح ارائه شده هم جنبه بد و هم خوب دارد، مدل ارائه شده به اندازه ای که در رسم ها و تصاویر نشان داده شده نیست اما نسبت به مدل قبلی پیشرفت های چشمگیری داشته است.

علیرغم اینکه ابعاد i10 تغییر زیادی نکرده اما ظاهر خودرو کمی بزرگتر به نظر میرسد. عرض آن 20 میلی متر (78/0 اینچ) پهن تر و ارتفاع آن 20 میلی متر پایین تر شده است. به طور کلی ، هاچ بک پنج درب کوچک نسبت به مدل قبلی اسپرت تر به نظر می رسد و این موضوع در تریم N Line که آن بیشتر جلب توجه خواهد کرد.

در بخش های داخلی نیز هیوندای قدمهای درستی برداشته و تغییرات جالب توجهی در آن دیده میشود. در قسمت سینه خودرو یک نمایشگر سرگرمی و اطلاع رسانی 8-اینچ دیده میشود که از دو سیستم Apple CarPlay   و  Android Autoپشتیبانی میکند.

علاوه بر این ، شارژ بی سیم و یک برنامه برای تلفن هوشمند وجود دارد که به راننده اجازه می دهد تا از راه دور به برخی از عملکردهای اتومبیل مانند تنظیمات کنترل آب و هوا دسترسی داشته باشد.

از نظر ایمنی ، هیوندای i10 مدل 2020 با ترمز اضطراری همراه با دوربین جلو مجهز شده که قادر به شناسایی نه تنها وسایل نقلیه بلکه عابرین پیاده نیز میباشد.

این سیستم با دیگر سیستمهای ایمنی و کمک راننده، از جمله تشخیص خستگی راننده ، هشدار محدودیت سرعت ، کمک به حفظ خودرو در میان خطوط و سیستم تشخیص نور بالا که بصورت اتوماتیک نور را بین نور بالا و پایین تنظیم تکمیل شده است.

توان مورد نیاز خودرو توسط یک موتور بنزین سه سیلندر 1.0 لیتری بنزینی با قدرت 67 اسب بخار و گشتاور 96 نیوتن متر (71 پوند فوت) تأمین می شود. البته یک موتور بزرگتر 1.2 لیتری قدرت با 83 اسب بخار و گشتاور 118 نیوتن متر (87 پوند فوت) بعنوان گزینه دوم وجود دارد. هر دوی اینها به صورت استاندارد به یک گیربکس دستی پنج سرعته متصل میشوند، البته یک گیربکس اتوماتیک با همان تعداد دنده ها را می توانید با کمی هزینه اضافی‌تر داشته باشید.

هیوندای i10 جدید اواخر این ماه برای باز نخست در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت رونمایی خواهد شد و قرار است از نیمه اول سال 2020 در اروپا عرضه شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *