اطلاعات فنیدنیای خودرو

ولوو XC90 برای 2020 کاملا به روزرسانی خواهد شد …

نسل فعلی XC90 عصر جدیدی را برای ولوو خلق کرد. پیش از این خودرو ولوو چندین مدل دیگر نیز عرضه کرده بود اما این خودرو، اولین خودروی این شرکت بود که بر پایه پلت فرم (SPA: Scalable Product Architecture) عرضه شد. این موضوع کافی بود تا این خودرو عنوان خودروی شاسی بلند سال را به خود بگیرد.

اکنون ولوو تصمیم دارد تا این شاسی بلند را با تغییراتی در طراحی بدنه و بهبود باتری ها برای مدل هیبرید به روزرسانی کند.

XC90 مدل 2020 تغییرات ظریفی را در بدنه تجربه خواهد کرد. در قسمت جلو پنجره تغییراتی ایجاد شده و شبکه به فرم عمودی تغییر شکل خواهد داد.

همچنین چرخها و رنگ آنها نیز تغییر خواهد کرد.

عمده بخش های داخلی بدون تغییر خواهد بود. مضاف بر این خریداران این امکان را خواهند داشت که بجای 7 صندلی، 6 صندلی داشته باشند.

در تمامی مدل های ولوو که سراسر جهان عرضه میشوند ولوو در حال معرفی و بکارگیری محرکه هیبرید نرم (Mild Hybrid) است. خودروساز ادعا میکند که محرکه های دیزلی این شرکت به سیستم بازیابی انرژی ترمز مجهز شده اند که تا 15 درصد در کاهش مصرف سوخت و آلایندگی موثر است.

ولوو اعلام کرده این خودرو در کارخانه Torslanda تولید خواهد شد و تا پیش ماه می وارد خطوط این مجموعه نخواهد شد اما پیش فروش آن در سراسر شعبات این خودروساز در سراسر جهان شروع شده است.

بر اساس اطلاعات موجود محرکه های T6  و T5 بدون تغییر روی مدل 2020 سوار خواهد شد. این محرکه شامل موتور چهار سیلندر 2 لیتری است که به ترتیب توان 250 و 326 اسب بخار را تولید میکند. مدل های هیبرید باتری هایی با ظرفیت بیشتر را دریافت خواهند کرد. ولوو اظهار کرده که جزئیات بیشتر را در آینده منتشر خواهد کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *