اطلاعات فنیدنیای خودرو

پورشه کاین کوپه 2020 محصولی جدید از برند آلمانی

نگاهی به سبد محصولات شرکت های خودروساز آلمانی گویای وجود شاسی بلند کوپه در سری تولیدات این شرکت هاست. X6, X4 و X2 در محصولات شرکت بی ام و؛GLE و  GLC کوپه در محصولات بنز و Q8 آئودی بعنوان پرچمداران این طیف محصولات هستند. و حالا پورشه اعلام کرده که کاین کوپه 2020 را تا پیش از پاییز امسال برای فروش راهی بازار خواهد کرد.

این خودروساز که مشخصه محصولاتش نسبت به دیگر شرکت های همتای آلمانی اش اسپورت تر بودن محصولاتش است شاید کمی دیر وارد این سگمنت شد که باید در اظهارات قبلی مدیران این شرکت جستجو کرد. بر این اساس قرار بود تا مدل کوپه به همراه تغییرات روی نسل سوم کوپه ایجاد و راهی بازار شود. حالا پورشه برآورد کرده تا 30 درصد از محصولات کاین از نوع کوپه باشد و انتظار دارد تا با عرضه این محصول بخشی از مشتریان بنز و بی ام و را جذب و در باشگاه مشتریان خود وارد سازد.

در نگاه اول خودرو ماهیت سدان دارد و مشخصه هایی همچون اسپویلر عقب تطبیق پذیر و صندلی های عقب مستقل برجسته هستند. اسپویلر تطبیق پذیر بعنوا بخشی از سیستم Porsche Active Aerodynamics پورشه است در سرعت بالای 90 کیلومتر در ساعت تا 135 میلی متر بالا می آید و سبب افزایش نیروی رو به پایین روی محور عقب میشود.

ارتفاع سقف در این خودرو حدود 20 میلی متر کوتاه تر شده و موجب میشود تا خودرو حالت چابکتری به خود بگیرد. برای جبران کاهش ارتفاع در داخل کابین صندلی های عقب در حدود 30 میلی متر پایین تر هستند. همچنین برای سازگاری بیشتر درب های عقب و پنجره های جانبی نیز بازطراحی شده اند و تمامی این عوامل در کنار هم سبب اسپورت تر شدن پورشه کاین کوپه 2020 شده است.

این خودرو عملا رقیبی برای سری X بی ام و و GLC بنز است.

آپشن های اصلی پورشه کاین 2020 سقف آن است. سقف خودرو بصورت استاندارد پانورامیک و قابل باز شدن است. بعنوان یک آپشن برای مدل کوپه سقف خودرو میتواند از فیبر کربن باشد.

دیگر آپشن ها حول سبک سازی است و شامل چرخ های 22 اینچ مدل GT، فیبر کربن آلکانترا (Alcantara) برای بخش های داخلی، و سیستم اگزوز اسپرت است. از گزینه های دیگر میتوان سیستم مدیریت تعلیق(Suspension Management) را نام برد که یک سیستم تعلیق تطبیقی میباشد.

خودرو ظرفیت 5 سرنشین را دارد اما صندلی های عقب همانند صندلی های جلو مستقل بوده و صندلی میانی نقش کنسول را دارد. ارتفاع صندلی های مدل کوپه به منظور جبران کاهش ارتفاع سقف و بهبود فضای داخلی کمی پایین تر است.

فضای بار کاین کوپه در حدود 22 فوت است که با خم کردم صندلی های ردیف عقب به جلو به 3/54 فوت میرسد.

این خودرو بصورت استاندارد با پکیج Sport Chrono  عرضه خواهد شد که شامل موتورهای پر قدرت میباشد. محرکه استاندارد در نظر گرفته برای کوپه یک موتور 3.0 لیتر توربوشارژ V6 335 اسب بخار با گشتاور 450 نیوتن متر است. حداکثر سرعت خودرو با این محرکه در حدود 243 کیلومتر بر ساعت و شتاب صفر تا صد آن 5.7 ثانیه خواهد بود که با سبک سازی های بدنه میتواند تا 5.6 ثانیه کاهش یابد.

پکیج محرکه قوی تر شامل موتور 4 لیتری V8 با توان 541 اسب بخار و گشتاور 769 نیوتن متر است که میتواند در تنها 3.7 ثانیه به سرعت یکصد کیلومتر در ساعت برسد. حداکثر سرعت پورشه کاین کوپه با این محرکه 286 کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

پورشه قیمت پایه این خودرو را 75,300 دلار اعلام کرده که با محرکه V8 به 130,100 دلار خواهد رسید که باید به آن هزینه تحویل را نیز اضافه کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *