اطلاعات فنیدنیای خودرو

کادیلاک برند پیشتاز GM در زمینه خودروهای الکتریکی

خبری پیش تر از رویترز اعلام شد و براساس آن کادیلاک بعنوان برند پیشتاز جنرال موتورز در زمینه خودروهای الکتریکی خواهد بود. این بدان مفهوم است که نخستین خودروی الکتریک جی ام بر اساس طراحی کادیلاک به بازار عرضه خواهد شد. این خودروساز جزئیات بیشتری در خصوص مدل خاصی ارائه نکرده است اما میدانیم که یک پلت فرم منعطف با طراحی مختلف بدنه میتواند به خود بگیرد. جی ام اظهار کرده که پلت فرم جدید قابلیت هایی نظیر تک محور و دو محور محرک بودن را خواهد داشت.

GM درباره ساختار جدید طراحی اش اعلام کرده “مهم ترین بخشهای آن بویژه سلول های باتری طوری طراحی شده اند که حداکثر کارآیی را در طرح ها مختلف داشته باشند” “سیستم باتری نیز براساس اقتضای خودرو و نیاز مشتری قابل تنظیم خواهد بود ”

در سال 2017، اعلام شد که GM تا سال 2021 یک پلت فرم EV جدید معرفی خواهد کرد. این پلت فرم به عنوان پایه حداقل نه خودرو از جمله یک SUV لوکس هفت مسافر و یک شاسی بلند جمع و جور خواهد بود. GM این خودروها را در ایالات متحده و چین خواهد فروخت.

براساس اعلام Mary Barra مدیرعامل GM این شرکت امیدوار است تا برنامه های موجود نزدیک به یک میلیون خودرو را تا سال 2026 به فروش برساند که عمده آن در بازار چین خواهد بود. همچنین در طی دو سال آتی بودجه خودروهای خودران و الکتریکی را به دو برابر افزایش خواهد داد.

در حال حاضر، کادیلاک هیچ خودروی الکتریکی کامل در مجموعه محصولات خود ندارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *