خدمات خودرو

کارواش

کارواشها بیشترین تعداد مراجعات خودرویی را دارا می باشند و در عین حال یکی از جنجالی ترین بخشهای خدمات خودرویی هم هستند. با وجود پیشرفت تکنولوژی در همه زمینه ها از جمله در زمینه تجهیزات کارواش، انتقال و استفاده از تکنولوژی های جدید و حتی قدیم در ایران به کندی صورت گرفته و حتی در بسیاری موارد متوقف شده است به طوری که شاهد تعداد بسیار کمی از کارواشهای اتوماتیک یا مکانیزه هستیم و تقریبا تمام کارواشها از همان سیستم های سنتی شستشو با راندمان پایین و اتلاف بالای آب استفاده میکنند. سقف پیشرفت در این سیستم استفاده از شامپو و دستگاه کف ساز به جای پودر لباسشویی و واتر جت به جای شلنگ است. در حالی امروزه در دنیا برای نگهداری از رنگ خودرو حتی شستشو با کارواشهای اتوماتیک به دلیل ایجاد خط های ریز بر روی رنگ و از بین بردن شفافیت رنگ توصیه نمی شود و استفاده از شامپو هایی بدون نیاز به استفاده از دست (touchless) در حال گسترش است. البته عده کمی از کارواش داران از این شامپو ها یا تکنولوژی های مانند شستشو با بخار آب استفاده میکنند ولی روش غالب در این کسب و کار همان روش سنتی است. مدتی است کارواشهای سیار هم توسط برخی هموطنان ایجاد شده اند که در خانه یا محل کار شما و حتی بعضا با روشهای جدید شستشو آماده خدمات رسانی هستند.

با این که شستشوی خودرو در ابتدا بسیار ساده به نظر می رسد هیچگاه برای مشتریان، صاحبان کارواشها و حتی کارگران کارواش بی دغدغه نیست. برای مشتریان برخورد پرسنل کارواش، کیفیت شستشو و مواد مورد استفاده برای شستشو، امکانات رفاهی کارواش از جمله موارد مهم در انتخاب است. اگر چه آرزوی همه مشتریان وارد شدن به کارواشی است که کارگران کارواش انعام را بدهی مشتری به خودشان به حساب نیاورند و برای واکس داشبورد و رودری اصرار بیش از حد نداشته باشند. این مسائل اصلی ترین ملاکها برای انتخاب کارواش است و خدمات جانبی دیگر مانند واکس و پولیش و سرامیک رنگ و تزیینات خودرو در مراحل بعدی اهمیت قرار خواهند گرفت.

سعی کرده ایم تا در حد امکان اطلاعات تماس و موقعیت روی نقشه تمامی کارواشها را در سایت تک استارت جمع آوری کنیم. همچنین این امکان برای شما در سایت تک استارت فراهم شده است که به هر کارواش امتیاز دهید و نظرات و تجربیاتتان را با دیگران به اشتراک بگذارید. به این ترتیب قبل از مراجعه به هر کارواش می توانید از میزان رضایتمندی مشتریان قبلی آن اطلاع یابید.

برای مشاهده کارواشها در هر شهر، لطفا بر روی شهر مورد نظرتان کلیک کنید:

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن