بازاردنیای خودرو

کامیون های برقی ولوو در مسیر تست عملیاتی

بخش خودروهای سنگین ولوو (Volvo Truck) از کانسپت کاملاً برقی جدیدی برای عملیات ساختمانی و حمل و نقل منطقه ای رونمایی کردند. این کامیون ممکن است بعد از مدل های Volvo FL Electric و Volvo FE Electric به محصول بعدی این شرکت در زمینه خودروهای الکتریکی تبدیل شود.

به جز چند عکس و فیلم ، هیچ جزئیاتی از این خودرو مطرح نشده است. با این حال ، از آنجا که Volvo Trucks از این کامیون ها برای حمل و نقل کالاهای محدود(با میزان پیمایش سالانه 80،000 کیلومتر) استفاده می کند، میتوان میزان پیمایش این خودروها با بار کم را بین 200 تا 300 کیلومتر (124-186 مایل) برآورد کرد.

راجر آلم ، مدیر بخش ولوو تراک گفته: خودروهای سنگین برقی ولوو پتانسیل های بسیاری برای حمل و نقل منطقه ای و بخش ساخت و ساز دارند. هدف ما از ارائه این نمونه ها کشف و توضیح راهکارهای متفاوت برای آینده است و در عین حال سنجش میزان رغبت بازار و جامعه برای این نوع خودروهاست. برای افزایش میزان رغبت برای کامیون های برقی نیاز به تغییر بسیاری از زیرساخت ها و نیز ایجاد مشوق های مالی برای افرادی است که برای خرید این خودروها با آلایندگی و اثرات زیست محیطی کم پیش قدم میشوند.

وی ادامه داد: کامیون های برقی سنگین می توانند به لطف سطح سر و صدای کم و میزان انتشار صفر اگزوز در حین کار ، به بهبود محیط کار برای رانندگان و کارگران ساختمانی کمک کنند. به دلیل عدم ایجاد اختلال و سر و صدا ، این کامیون ها امکان انجام عملیات حمل و نقل برای ساعات بیشتری در روز را فراهم می کنند که این امر قابلیت جدیدی را برای ساده سازی کارها به وجود می آورد.

لارس مورتنسون ، مدیر بخش محیط زیست و نوآوری ولوو تراک گفت:

سرعت برقی سازی به عوامل مختلفی بستگی دارد. از یک طرف گسترش گسترده زیرساختهای شارژ مورد نیاز است و از طرف دیگر لازم است اطمینان حاصل شود که شبکه های برق منطقه ای می توانند ظرفیت انتقال کافی را در دراز مدت تحویل دهند.

به هر صورت عوامل متعددی در موفقیت این گذار تاثیر گذار است که برخی زیرساختی و برخی دیگر مشوق های مالی به منظور جبران هزینه های بالای خرید و جایگزینی این ناوگان هاست و بدون شک اثرات بعدی این موضوع بسیار قابل توجه خواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *