اطلاعات فنیدنیای خودرو

رونمایی از کراس اوور الکتریکی Nio EC6

کراس اوور الکتریکی Nio EC6

به گزارش تک استارت شرکت چینی Nio از مدل جمع و جور کراس اوور کوپه جدید EC6 پرده برداری کرد. EC6 سومین خودروی الکتریکی شرکت Nio است که رقیبی برای تسلا مدل Y می باشد. Nio EC6 نیز مانند بقیه خودروهای تولیدی این شرکت توسط دو موتور در هر محور تغذیه می شود. تا کنون Nio تایید کرده که دو نسخه با دو سیستم انتقال قدرت متفاوت را ارائه می دهد.

رونمایی از کراس اوور کوپه الکتریکی Nio EC6
رونمایی از کراس اوور الکتریکی Nio EC6                                                                 

مدل پایه اسپرت EC6 مجهز به یک موتور دائمی-آهنربایی 160 کیلووات ساعت با قدرت 400 اسب بخار و شتاب صفر تا 62 مایل بر ساعت، 5/6 ثانیه است. این مدل با یک باتری لیتیوم یونی 70 کیلووات ساعت به عنوان استاندارد عرضه می شود که دامنه 425 کیلومتر (264 مایل) را فراهم می کند. مدل رده بالای EC6 دارای یک موتور دائمی-آهنربایی 160 کیلووات در محور جلو و یک موتور القایی قدرتمند 240 کیلوواتی در محور عقب است که 500 اسب بخار قدرت دارد. شتاب صفر تا 62 مایل بر ساعت آن، 4/7 ثانیه می باشد. در این مدل نیز همان باتری لیتیوم یونی 70 کیلووات ساعت عرضه می شود و حداکثر برد 435 کیلومتر (270 مایل) را ارائه می دهد.

Nio برای هر دو مدل یک بسته باتری 100 کیلووات ساعت نیز عرضه می کند. Nio برای مدل پرچمدار و اسپرت EC6، به ترتیب دامنه 615 کیلومتر (382 مایل) و 605 کیلومتر (376 مایل) را در چرخه NEDC ادعا کرده است. ضریب درگ این مدل 0/27 می باشد که برای خودرویی با این شکل و ارتفاع کم به نظر می رسد. EC6 مجهز به یک سقف شیشه ای پانوراما است که از سرنشینان خودرو در برابر گرمای خورشید (85 درصد) و اشعه ماورای بنفش (99/5 درصد) محافظت می کند.

کراس اوور الکتریکی Nio EC6
سقف شیشه ای پانوراما Nio EC6                                                                
کراس اوور الکتریکی Nio EC6
سقف کراس اوور Nio EC6                                                                       

به گزارش تک استارت ویلیام لی مدیر عامل شرکت Nio در طی معرفی EC6 تعداد محدودی از مشخصات منتشر شده را تایید کرده است. اطلاعات قیمت گذاری و مشخصات کامل مربوط به EC6 در ماه جولای سال 2020 اعلام می شود. پیش بینی شده که زمان اولین تحویل این مدل به خریدار در ماه سپتامبر می باشد. با این حال خریداران آینده نگر می توانند با استفاده از برنامه هوشمند شرکت Nio، با واریز 2000 یوان چین (220 هزار پوند) این مدل را پیش خرید کنند. شرایط پیش فروش در اروپا طی ماه های آینده اعلام می شود.

کراس اوور الکتریکی Nio EC6
ویلیام لی مدیرعامل شرکت Nio                                                                     
کراس اوور الکتریکی Nio EC6
کراس اوور Nio EC6                                                                              
کراس اوور الکتریکی Nio EC6
نمای داخلی Nio EC6                                                                             
کراس اوور الکتریکی Nio EC6
کراس اوور Nio EC6                                                                             
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *