دنیای خودرو

کیا در حال توسعه وانت پیکاپ

پس از آنکه مدل مفهومی هیوندای سانتا کروز رونمایی شد کیاموتورز نیز خبر از ورود این شرکت به این سگمنت داد. دیمین مردیث (Damien Meredith)، مدیر عامل شرکت کیا استرالیا در گفتگو با CarsGuide اعلام کرد که کیا در حال توسعه مدل پیکاپ خود است. علاوه بر این، مردیث گفته که کار در حال انجام است و این پیکاپ می تواند بین 2022-2023 در محدوده زمانی مشابه تولید Hyundai Santa Cruz وارد بازار شود.

مردیث به CarsGuide گفت: “کار آغاز شده است. ” خودرو به دو صورت تک کابین و دو کابین بسته به درخواست مشتری و با دو موتور بنزینی و دیزل عرضه خواهد شد. مدیران اجرایی دفتر استرالیای کیا اعتقاد دارند که این مدل عملکرد مطلوبی در بازار خواهد داشت و مردیث معتقد است کیا با این خودرو میتواند 10-8 درصد بازار این سگمنت را در اختیار بگیرد.

علیرغم اینکه او اطلاعات دیگری ارائه نداد اما میتوان حدس زد که این خودرو برای بازار آمریکا طراحی شده و احتمالا فقط با محرکه گازی و احتراق داخلی عرضه خواهد شد. به احتمال قوی سیستم انتقال قدرت با هیوندای سانتاکروز مشترک خواهد بود اما وقتی موضوع به خارج از شاسی، محرکه و سیستم انتقال قدرت برسد کیا سعی میکند تا خود را متمایز از هیوندای نشان دهد. احتمال استفاده از محرکه جدید Smartstream کیا-هیوندای نیز روی دو محصول وجود دارد.

علیرغم اینکه به نظر میرسد بسیاری از مشخصه های پایه ای هر دو وانت یکسان باشد اما محصول کیا بیشتر فرم کامپکت خواهد داشت.

با وجود تمامی این اظهارات باید منتظر اخبار تکمیلی تری بود تا جزئیات بیشتری از این پلت فرم و خودرو منتشر گردد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *