اطلاعات فنیدنیای خودرو

10 موتور برتر 2018 از نگاه Wards Auto

مجله معروف Wards Auto آخرین نسخه از لیست سالیانه خود برای بهترین موتور سال را منتشر کرده است. این لیست که برای بیست و چهارمین سال متوالی عرضه میشود شامل موتورهای 4، 6 و 8 سیلندر در کنار موتورهای پیل سوختی، الکتریکی و هیبرید است و رقابتی برای معرفی موتورها از نقطه نظر شاخص های متفاوت است. مقاله حاضر سعی دارد تا به مرور این موتورها و معرفی آنها بپردازد.

در لیست سال جاری خودروسازان انبوه و محرکه های الکتریکی جایگاه ویژه ای دارند و از میان برندهای لوکس، جگوار و اینفینیتی در این لیست قرار گرفته اند. همچنین خبری از برندهای آلمانی در این لیست نیست.

در این لیست موتورهایی که مهندسی مجدد شده اند و تغییرات مشخصی در آنها روی داده است جای داده شده اند. همچنین موتورهایی که روی خودروهای با قیمت زیر 63 هزار دلار در آمریکا قابل خرید هستند مورد توجه هستند. موتورها بر اساس میزان توان، گشتاور، مشخصات قابل مقایسه، میزان صدای قابل تولید، مصرف سوخت و بکارگیری تکنولوژی های نوین رده بندی و 10 موتور از میان 32 موتور برگزیده شده است.

  • محرکه Chevrolet Bolt EV

شروولت بولت EV بیشتر موفقیت خود را مدیون محرکه الکتریکی آن میباشد. علاوه بر ارائه گشتاور قوی و شتاب سریع تر که منجر به رانندگی پویاتر میشود، از باتری استفاده میکند که امکان رسیدن به مسافت طی شده 383 کیلومتر را میدهد و این از خودروهای الکتریکی دیگر نظیر تسلا بیشتر است.

  • کرایسلر پسیفیکا هیبرید ( موتور 3.6 لیتری V6 Pentastar و سیستم هیبرید)

این محرکه قابلیت پیمایش 900 کیلومتر را دارد که 57 کیلومتر آن به واسطه سیستم الکتریکی است. میزان مصرف سوخت آن 7 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر پیمایش است و به دلیل قدرت پیمایش بالا مورد توجه بسیاری از توریست هایی است که با خودرو سفر میکنند.

  • فورد اف-150 (موتور 2.7 لیتری V6 توربوشارژ)

این موتور یکی از بی ارتعاش ترین موتورهاست و به واسطه توان 325 اسب بخار عملا خودرو را تبدیل به یک کامیون یا قدرت بالا تبدیل کرده است. در سری اف-150 این موتور پر فروش ترین محرکه قابل سفارش میباشد.

  • فورد موستنگ GT (5liter, DOHC V8)

فورد موستانگ 2018 با موتور 8 سیلندر V8 کاملا بازسازی شده است. این موتور با توان (460 اسب بخار) از تمام موستنگ های GT عرضه شده پیش از این توان بیشتری ایجاد میکند، بعلاوه اینکه قدرت موتور میتواند به واسطه سوپاپ های تخلیه قابل تنظیم جدید تغییر کند.

  • هوندا کلریتی FCEV (محرکه الکتریکی پیل سوختی)

کمی جای تاسف است که استفاده از تکنولوژی پیل سوختی هنوز به اندازه کافی توسعه نیافته است. این مدل از هوندا با مخزن پر هیدروژن میتواند 589 کیلومتر پیمایش داشته باشد. محرکه با ایجاد 176 اسب

بخار حرکت بدون صدا و آرامی دارد.

  • هوندا سیویک نوع-R (موتور چهار سیلندر 2 لیتری توربوشارژ VTEC)

این خودروی اسپورت با محرکه خود یکی از بهترین خودروهایی که تاکنون در آمریکای شمالی به فروش رفته است. محرکه سوار شده روی خودرو قابلیت ایجاد 306 اسب بخار و رسیدن به دور موتور 7000rpm را دارد.

  • اینفینیتی Q50 Red Sport 400 (موتور 3 لیتری V6 توربوشارژ)

محرکه به کار گرفته شده روی این خودرو بسیار تماشایی و یک موتور 3 لیتری V6 با توبوشارژر دوگانه است که قابلیت ایجاد 400 اسب بخار را دارد. این سطح از توان اینفینیتی Q50 را همپای خودروهای اسپرت آلمانی نموده است. عملکرد خودرو بسیار بی صدا و میزان مصرف آن 10.2 لیتر به ازای 100 کیلومتر پیمایش میباشد.

  • جگوار XF (محرکه 2 لیتری چهار سیلندر توربوشارژ)

موتورهای Ingenium به کار گرفته شده روی جگوار عملکرد چشمگیری دارند. موتور به کار گرفته شده با دو توان 247 و 296 اسب بخار عرضه میشوند که عملکرد هر یک تحسین برانگیز است. شرکت در حال کار روی مدل هیبرید این موتور است و انتظار میرفت حتی همین محرکه نیز فروش قابل توجهی داشته باشد.

  • کیا استینگر (موتور 3.3 لیتری V6 توربوشارژ)

در جایگاهی که هیچ خبری از خودروسازان آلمانی چون بی ام و نیست حضور کیا استینگر کمی غافلگیر کننده است. این خودرو از یک موتور 3.3 لیتری V6 توئین توربو بهره میبرد که امکان تولید 365 اسب بخار توان را دارد. عملکرد خودرو در حالت ایستاده بی صداست اما با گاز دادن صدایی همچون یک موتور  V8 دارد.

  • تویوتا کمری هیبرید (موتور 2.5 لیتری چهار سیلندر هیبرید)

محرکه به کار گرفته شده امکان ایجاد توان 208 اسب بخار را دارد. این موتور در تلفیق با موتورهای الکتریکی این توان را تولید میکند و با حجم 2.5 لیتر 4.9 لیتر به ازای 100 کیلومتر پیمایش مصرف سوخت دارد. در نسخه جدید کلیه بخش های موتور و بخش الکتریکی بازنگری و اصلاح گردید خ به علاوه اینکه عملکرد باتری ها نیز بهبود یافته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *