دنیای خودرو

5 دانستی مهم در مورد کیا فورته(سراتو) 2019

موارد بسیار مهم در مورد نسل سوم این خودروی کره ای

با نگاهی به بخش سدان های کامپکت بازار خودرو و در میان تولید کنندگان آسیایی شاهد حضور هوندا سیویک و تویوتا کرولا هستیم. با نگاه به بازار خودروهای پر فروش این بخش علاوه بر این دو گزینه باید گفت که کیا نیز در این قسمت بیکار نبوده است. کیا فورته یا همان کیا سراتو برای 2019 با آپشن های جدید و ظاهری نسبتا متفاوت به بازار عرضه خواهد شد تا بتواند در طراحی نسل سوم خود نقش چشمگیری در سگمنت سدان داشته باشد. در این مقاله سعی داریم به 5 مورد از شاخصه های جدید این خودرو بپردازیم.

طولانی تر، عریض تر و کمی بلندتر از قبل

کیا سراتوی جدید کمی از دید طول افزایش یافته و به رقبای جدی تر خود نزدیک شده است. با توجه له اندازه طولی 182.7 اینچ، افزایش طول 3.2 اینچ مشاهده میشود که به این ترتیب به خودروهایی مثل سیویک با طول 182.3 ، کرولا با طول 183.1 و مزدا-3 با طول183.1 نزدیک شده است اما از خودرویی مثل فولکس واگن جتا(Jetta) با طول 185.1 کمی کوتاه تر است.

عرض خودرو 0.8 اینچ افزایش داشته و ارتفاع نیز 0.2 اینچ بالاتر رفته است. صندق بار خودرو نیز از 14.9 به 15.3 فوت مکعب رسیده که از تمامی رقبای ذکر شده بیشتر میباشد.

فورته جذاب برای علاقه مندان سایر سگمنت ها  

اکثر خریداران سراتو از سگمنت خودروهای کامپکت هستند، اما کیا همچنین خریدارانی را جذب می کند که سدان های متوسط را رها کرده و علاقه مند به خودروهای کراس اور بازار شده اند.

این اتفاق به این موضوع بازمیگردد که اندازه های ابعادی فورته کمی تغییر کرده است. همچنین بهبود نسبی فناوری های به کار گرفته شده در خودرو نیز عامل دیگری است که سبب شده تا 30 درصد از خریداران فورته افرادی باشند که برای اولین بار مالکیت خودروی جدید را تجربه میکنند.

کنترل آب و هوای دوگانه، Apple CarPlay  و Android Auto بعنوان امکانات استاندارد

مدل پایه FE بصورت استاندارد با صفحه نمایش لمسی 8.0 اینچی با Apple CarPlay و Android Auto عرضه می شود. علاوه بر کنترل آب و هوای دوگانه، دیگر امکانات استاندارد شامل جلوگیری از برخورد از جلو، حفظ خودرو در خطوط ممتد جاده، هشدار بی توجهی به راننده، هشدار برخورد از جلو و هشدار خروج خط امکانات دیگری هستند که در سراتو بصورت استاندارد در نظر گرفته شده است.

انتظار می رود که مدل LXS و S مدل های نان و کره باشد. مدل LXS با بسته رینگ های آلومینیومی 16 اینچی و صندلی عقب تاشو با نسبت فضای 60/40 را در اختیار شما قرار می دهد، در حالی که مدل S ارتقاء به چرخ های 17 اینچی، چراغ های LED در روز روشن و چراغهای عقب، UVO eServices، تشخیص صدا، رادیو ماهواره SiriusXM و بلندگوهای تایتر و سیستم های شیشه های پاورویندوز با عملکرد تک لمسی راننده برای بالا و پایین رفتن خودکار به بالا / پایین را ممکن میسازد.

سیستم تعویض دنده دستی و اولین جعبه دنده سی وی تی کیا

همانند بسیاری از رقبای دیگر، کیا نیز از سیستم تعویض دنده دستی در این سگمنت چشم پوشی نکرده است. علاوه بر سیستم CVT کیا یک جعبه دنده دستی 6 سرعته را صرفا در تریم پایه FE ارائه میدهد.

بهبود میزان مصرف سوخت

نسل دوم سراتو امکان پیمایش 37/29 مایل به ازای هر گالن را با سیستم جعبه دنده اتوماتیک شش سرعته و 34/25 مایل به ازای هر گالن با جعبه دنده دستی داشت. در مدل جدید، جعبه دنده سی وی تی به مصرف سوخت بهتر 41/31 مایل به ازای هر گالن دست یافته است.

حتی در حالت جعبه دنده دستی نیر این عدد 37/27 است که بسیار بهتر از عملکرد نسل قبلی میباشد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *