اطلاعات فنیدنیای خودرو

نسخه Convertible بی ام و سری هشت 2019 رونمایی شد، صفر تا صد 3.8 ثانیه

در دهه 1990 میلادی، زمانی که نسخه اصلی بی ام و سری 8 در حال فروش بود، برای اینکه یک خودروی Convertible کوپه میداشتید باید مبلغ اضافی پرداخت میکردید. اما خود بی ام و هیچگاه نسخه Convertible عرضه نکرد. علیرغم این موضوع و با وجود اینکه سری هشت دقیقا در کلاس بنز کلاس-اس طراحی شده، این بار این شرکت تصمیم به عرضه اولین سری رسمی بی ام و Convertible گرفته است.

بی ام و جدید سری-8 Convertible در ابتدا فقط در فرم xDrive850i در دسترس خواهد بود و این بدان معنی است که یک موتور 4.4 لیتری V-8 با 523 اسب بخار روی آن سوار است که بنا به ادعای بی ام و برای رسیدن به سرعت صفر تا صد در 3.8 ثانیه کافی به نظر میرسد. این زمان صفر تا صد 0.2 ثانیه پایین تر از کوپه است اما هر دو خودرو دارای محدودیت سرعت الکترونیک سرعت بالای 155 مایل در ساعت هستند. کاهش شتاب اولیه را باید ناشی از افزایش وزن 258 پوندی خودرو نسبت به کوپه دانست. این در حالی است که بیشتر بخشهای این خودرو از پلاستیک تقویت شده، فیبرکربن، آلومینیوم و دیگر مواد سبک ساخته شده و سقف خودرو نیز حذف شده است.

به منظور پیشگیری از صدمات احتمالی ناشی از سقف باز در تصادفات، خودرو به یک سیستم جلوگیری از واژگونی فعال تجهیز شده است. چنانچه سیستم یک واژگونی احتمالی را تشخیص دهد از سمت بال واقع در عقب خودرو دو رول آلومینیومی را در زمانی کمتر از 0.1 ثانیه بالا می آورد تا مانع از صدمات جدی به راننده و سرنشینان شود.

با وجود تمامی این تغییرات سری-8 Convertible تقریبا همان کوپه است. فرمان دقیق، عملکرد خوب سیستم انتقال توان، توان بالای موتور V-8 و چابکی در مسیر همگی عواملی هستند که حجم بزرگ خودرو را  پوشش میدهند. قیمت پایه این خودرو در حدود $122,395 میباشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *