اطلاعات فنیدنیای خودرو

تویوتا کرولا 2020: نگاهی به مشخصات و ویژگی ها

 تویوتا خودروسازی است که به طراحی و ساخت خودروهای با دوام و کارآمد شهرت دارد و کرولا یکی از محصولات پر فروش این شرکت است. آنچه که همگان از این خودرو به یاد دارند ظاهر نه چندان جذاب خودرو علیرغم مشخصات فنی خوب در سری های قبلی است که چنگی به دل نمیزد؛ موضوعی که در مدل 2020 رنگ دیگری به خود گرفته و در این مقاله سعی در بررسی آن داریم.

در حالی که خودروها با هر طراحی مجدد تمایل به بزرگتر شدن دارند، تویوتا تصمیم گرفت تا فاصله ی محورهای کرولای 2020 را روی 106.3 اینچ حفظ کند. در عوض تیم مهندسی عرض خودرو را به منظور هندلینگ بهتر روی بهبود افزایش داده اند، سقف به اندازه 0.8 اینچ از مدل در حال تولید این شرکت پایین تر، قسمت دماغه 1.3 اینچ کوتاه تر و مرکز ثقل خودرو 0.4 اینچ پایین تر قرار گرفته است.

علیرغم کاهش ارتفاع سقف، تویوتا وعده داده که فضای بالاسری سرنشینان به اندازه کافی است. فضای صندلیهای جلو، بخصوص راننده بهبود یافته و در عقب فضای کافی برای سرنشینان و پاهای آنها وجود دارد.

در سری که قبلی کرولا به یک موتور 1800 سی سی 4 سیلندر با توان 132 اسب بخار مجهز بود که این خودرو را به یکی از کندترین خودروهای این سگمنت تبدیل کرد. اما در سری 2020 موتور به 2000 سی سی 4 سیلندر با توان 169 اسب بخار ارتقا داده شده است.

در حال حاضر جزئیات زیادی در دست نیست اما شنیده ها حاکی از ان است که تویوتا قصد دارد تا نسخه هیبرید این خودرو را روانه بازار کند و سوابق قبلی نشان میدهد که نسخه هیبرید مصرف سوخت و شتاب بهتری دارد.

تویوتا برای مدل پایه کرولا رینگ آلومینیومی 16 این در نظر گرفته است، اما برای اولین بار امکان سفارش خودرو با رینگ های 18 اینچ نیز وجود دارد که برای تریم های SE و XSE ممکن خواهد بود.

کرولا با سیستم انتقال توان CVT عرضه خواهد شد، البته به معنای فراموش شدن علاقه مندان به تعویض دنده دستی نیست؛ کرولا یک جعبه دنده دستی نیز برای این خودرو در نظر گرفته است.

داخل کابین کرولای 2020 تا حد ممکن بی صدا است و این به واسطه عایق بندی دقیق پیرامون جعبه دنده و موتور میباشد تا نویز انتقالی به کابین در حداقل ممکن باشد.

علاوه بر هشت کیسه هوا، کنترل پایداری، کنترل کشش و ترمزهای ضد قفل، کرولای 2020 با چندین مشخصه ایمنی پیشرفته تر همراه است. این تجهیزات شامل ترمز اضطراری خودکار و هشدار خروج از خط است.

همچنین تویوتا کرولای 2020 را به تجهیزاتی همچون کروز کنترل تطبیقی و سیستم حرکت در بین خطوط تجهیز کرده که به عنوان تجهیزات ایمنی و رفاهی بخصوص در بزرگراه ها محسوب میشود.

این خودرو با امکاناتی نظیر نمایشگر لمسی 7 اینچ، Apple CarPlay، Amazon Alexa، چندین بو اس بی و وای فای عرضه خواهد شد. همچنین در تریم های بالاتر سیستم صوتی JBL با 8 اسپیکر روی خودرو ارائه میگردد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *