دنیای خودرو

چالش باتری های الکتریکی: آیا واحدهای تولید باتری های الکتریکی میزان آلایندگی بیشتری در مقایسه با میزان آلاینده هایی که حذف میکنند دارند؟

توسعه خودروهای الکتریکی روندی است که صنعت خودروی در چشم انداز آتی خود به آن توجه دارد و در حال توسعه زیرساخت های لازم در جهت تولید این خودروهاست. اما با نزدیک شدن به واقعیت این رویداد شاهد چالش های بسیار جدی در زمینه بکارگیری این خودروها هستیم که ماهیت و دلایل به کارگیری این خودروها را زیر سوال میبرد. در این مقاله سعی داریم به یکی از عناصر اصلی این خودروها یعنی باتری ها و مسائل پیش روی آن بپردازیم.

گسترش و برنامه ریزی برخی کشورها برای از رده خراج کردن خودروهای دیزلی و گازی و جایگزینی با خودروهای الکتریکی در حالی در حال انجام است که به این نکته توجه نشده که تولید باتری برای خودروهای الکتریکی آتی چه هزینه های زیست محیطی سنگینی در پی خواهد داشت یا اینکه میزان انرژی الکتریکی مورد نیاز این خودروها از کجا تامین خواهد شد.

تحقیقات اولیه روی باتری های یون-لیتیوم چندان امید بخش نیست و نتایج نشان میدهد تولید این باتری ها 75 درصد بیش از خودروهای معمول با سوخت فسیلی انتشار دی اکسید کربن در پی خواهد داشت. بلومبرگ گزارش میدهد که میزان آلایندگی با توسعه فعالیت این واحد ها افزایش خواهد یافت بخصوص اینکه منابعی که برای تامین انرژی لازم برای فعالیت واحدها الزاما از منابع پاک نیستند.

هنریک فیشر، مدیر عامل شرکت Fisker Inc به بلومبرگ گفت که موضوع آلایندگی این روند ارتباط مستقیمی با اینکه باتری کجا، چگونه ساخته میشود و حتی به اینکه این میزان انرژی را از کجا تامین خواهم کرد دارد.

موضوع دیگر در خصوص تولید باتری های فعلی که در حدود 1000 پوند وزن داشته و جزء گرانترین اجزای خودروهای الکتریکی است این است که فلزاتی که ساخت این باتری ها استفاده میشوند در تعداد انگشت شماری از کشورها و با روشهای مخرب زیست محیطی استخراج میشوند.

بررسی گروه مشاوران استراتژی بریلز(Berylls) برای کشوری همچون آلمان که یکی از کشورهای اتحادیه های اروپاست نشان میدهد علیرغم توسعه استفاده از انرژی هسته ای برای تولید برق در اروپا، این کشور کماکان 40 درصد از انرژی برق خود را از سوخت های فسیلی تامین میکند. بلومبگر با توجه به تحقیقات گروه مشاوران استراتژی بریلز اشاره میکند که با توجه به تکیه فعلی این کشور به سوخت های فسیلی برای تامین انرژی برق، خودروهای الکتریکی برای شکستن رکورد میزان انتشار آلاینده های مدرنترین موتور احتراق داخلی، حداقل 10 سال زمان نیاز خواهند داشت.

در فرانسه وضعیت کمی متفاوت است. این کشور عمده نیاز خود به برق را از نیروگاه های هسته ای تامین میکند که مسیر نسبتا پاکی برای تولید الکتریسته است. لذا به کارگیری خودروهای الکتریکی آمار و نتایج نسبتا بهتری به واسطه منابع انرژی پاک در پی خواهد داشت. البته اثرات بلندمدت زیست محیطی نیروگاه های هسته در این تحقیق لحاظ نشده است.

در کشوری مانند نروژ موضوع روند استثنایی دارد. این کشور به منابع هیدروالکتریک برای تولید نیاز رو به افزایش خود برای الکتریسیته متکی است. همچنین جمعیت کم و ثروتمند به این کشور اجازه میدهد تا خودروهای الکتریکی بیشتری خریداری و انرژی مورد نیاز آن را از مسیر بسیار پاک تری در قیاس با کشوری مثل چین تامین کنند. نتایج مطالعات گروه مشاوران استراتژی بریلز برای نروژ نشان میدهد بکارگیری خودروهای الکتریکی در این کشور منجر میشود تا این خودروها در دوره حیات خود 60 درصد میزان تولید دی اکسید کربن کمتری در قیاس با پاک ترین خودروی احتراق داخلی مبتنی بر گاز داشته باشند. البته مجددا تاکید میشود که این فقط برای نروژ صادق است.

لذا ناظران صنعت خودرو نگرانی اساسی از روند تولید و بکارگیری خودروهای الکتریکی دارند، مگر اینکه تغییراتی در آن صورت پذیرد. بدون شک تولید الکتریسیته با روشهای معمول، انتشار آلایندگی بیشتری در قیاس با خودروهای گازی و دیزلی با راندمان بالا دارد. این موضوع یک حقیقت تلخ است که رهبران صنعت خودروهای الکتریکی هیچگاه به آن اشاره ای نکرده اند.

حتی اگر تولید باتری در نهایت باعث افزایش میزان آلودگی محیط زیست شود، با این حال، خودروهای الکتریکی مزیت های بسیاری دارند که به راحتی در شهرهای پر از آلاینده مانند پکن ملموس است. در شهرهای این چنینی میزان آلایندگی در یک محدوده مشخص که این خودروها به کار گرفته میشوند کم است هر چند آلایندگی اصلی در جای دیگری(محل تولید برق) انتشار میابد. در واقع به کارگیری این خودرها اثرات سراب مانندی در یک منطقه خاص را دارد و چیزی از اثرات زیست محیطی سوخت های فسیلی برای تولید برق مورد نیاز این خودروها و روند آلودگی ناشی از تولید باتری این خودروها کم نمیکند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *