اطلاعات فنیدنیای خودرو

دانستنی های پدال گاز برقی

تا همین اواخر، سیستم های کنترل دریچه هوای خودرو تقریبا بسیار ساده بود. پدال گاز به صورت مکانیکی به دریچه گاز متصل بود و فشار دادن آن باعث می شود که دریچه گاز باز شود. به عبارتی، بین پدال و دریچه گاز همیشه یک اتصال مستقیم و فیزیکی وجود دارد.

دریچه های هوای برقی همانند دریچه های مکانیکی کار میکند با این تفاوت که ارتباط مکانیکی بین پدال گاز و دریچه موتور وجود ندارد. در این سیستم سنسوری موقعیت پدال گاز را تشخیص و از طریق ارتباط کابلی اطلاعات را به سیستم کنترل منتقل میکند. سیستم کنترل قادر است با توجه به اطلاعات دریافتی از سنسور دریچه گاز را تنظیم کند.

علاوه بر موقعیت پدال گاز، بخش کنترل میتواند از طریق اطلاعات مختلفی میتواند بهترین اقدام را انجام دهد. به جای باز و بسته کردن ساده دریچه گاز، بخش کنترل ممکن است سرعت فعلی وسیله نقلیه، دمای موتور، ارتفاع و سایر عوامل قبل از باز کردن یا بسته شدن دریچه گاز را تحلیل کند.

همانند بسیاری از پیشرفت های دیگر در زمینه فن آوری خودرو، هدف اصلی کنترلر الکترونیکی دریچه هوا افزایش بهره وری است. از آنجایی که تکنولوژی کنترلر الکترونیکی دریچه هوا می تواند بر ورودی های سنسورهای متعدد متکی باشد، این سیستم ها می توانند با کارایی بسیار بالاتری نسبت به وسایل نقلیه ای که از کنترل کننده های گاز سنتی استفاده می کنند عمل کنند.

استفاده از فناوری پدال گاز برقی به دلیل کنترل بیشتر و دقیق تر نسبت سوخت و هوا میتواند به بهبود مصرف سوخت و کاهش میزان انتشار آلایندگی موتور منجر شود. البته این موضوع ناشی از این واقعیت است که این سیستم ها قادر به تنظیم موقعیت دریچه هوا و تنظیم مقدار سوخت می باشند، در حالی که سیستم های سنتی فقط می توانند مقدار سوخت را متناسب با موقعیت دریچه گاز تنظیم کنند.

کنترل دریچه گاز کنترل الکترونیکی همچنین می تواند با فن آوریهایی مانند کنترل کروز، کنترل پایداری الکترونیکی و کنترل کشش تلفیق و منجر به بهبود هندلینگ و افزایش ایمنی شود.

تجربه نشان میدهد هر گاه یک سیستم بین راننده و خودرو قرار گیرد منجر به عملکرد بهتر و کاهش آمار اتفاقات میشود. در سیستم های سنتی پدال گاز از طریق یک سیم واقع در غلاف به دربچه موتور ارتباط دارد و هر گونه مشکل در این سیم منجر به قطع شدن ارتباط پدال با موتور خواهد شد. در ظاهر این موضوع اتفاقی ساده است اما در صورت وقوع در مسیرهای اتوبان که خودروها با سرعت حرکت میکنند منجر به حادثه و تصادف بسیار شدید خواهد شد.

در مورد کنترلرهای الکترونیک دریچه گاز نیز نگرانی هایی وجود دارد از جمله اینکه دریچه در حالت باز گیر کند یا اینکه ناگهان باز شود، علیرغم اینکه در سیستم های جدیدتر این اتفاق کم تر ممکن است روی دهد اما در سیستم هایی که قبلا طراحی شده اند احتمال این اتفاق وجود دارد. این موضوع میتواند از چندین دلیل ناشی شود که عبارتند از:

  • خطای راننده
  • گیر کردن پدال
  • گیر کردن دریچه
  • مشکلات مکانیکی یا الکترونیکی

عمدتا این مشکل ناگهانی برای مورد اول محتمل تر است. بر اساس گزارش سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا (NHTSA) در بسیاری از موارد راننده به اشتباه بجای ترمز پای خود را روی پدال گاز میگذارد و این یکی از مواردی بود که در دهه 80 منجر شد تا آئودی بسیاری از خودروهای خود را به علت فاصله کم بین پدال گاز و ترمز بازخوانی و اصلاح کند.

در مورد دیگری که مربوط به سیستم الکترونیک و بازکردن ناگهانی دریچه هواست تویوتا مجبور شد تا بسیاری از خودروهای خود را برای اصلاحات طی 2009 و 2010 بازخوانی کند. هر چند بعدها هیچ دلیلی ارائه نشد که مورد تصادف صورت گرفته ناشی از این دلیل و مورد باشد.

با این حال استفاده از این سیستم علیرغم بسیاری از موارد احتمالی به دلیل گسترش سیستم های الکترونیک در خودروها در حال توسعه است و جزئی جدایی ناپذیر از روند الکترونیک سازی خودروها به نظر میرسد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *