Uncategorized

Honda E افقی دیگر برای اروپا؛ خودروی سبک تمام الکتریک هوندا در نزدیکی تولید

در سال 2017 ، هوندا از کانسپت Honda Urban EV 2017 و Sports EV Concept رونمایی کرد و در حالی که هر دو مورد استقبال خوبی قرار گرفتند ، Urban EV به لطف سبک عجیب و غریب خود ، بیشترین توجه و علاقه را به دست آورد.

در زمان رونمایی، هوندا اظهار داشت كه نسخه ای از Urban EV به تولید خواهد رسید. بعداً این نسخه به روز شد و فرم اولیه آن کمی گردتر و یکپارچه تر و نام Honda E به خود گرفت. و اکنون ، هوندا نسخه تولیدی از خودروی سبک تمام الکتریک خود را به نمایش می گذارد.

 

هوندا E به عنوان یک خودرو برای جابجایی های شهری به بازار عرضه می شود که به راحتی می تواند در خیابان های شلوغ و باریک اروپا حرکت کند و برای عده ای که بدنبال فضای باز برای رانندگی هستند جذاب خواهد بود.

هوندا-E از محرکه موتور الکتریکی بهره می برد که حداکثر 148 اسب بخار قدرت و 221 اسب بخار گشتاور ایجاد میکند. تغذیه این موتور از یک پک باتری کم وزن 35.5 کیلو وات ساعت لیتیوم-یون است. هوندا می گوید این باتری آب خنک و سریع شارژ بوده و می تواند تنها در 30 دقیقه 80 درصد شارژ دریافت کند. برد پیمایش آن بیش از 124 مایل است و برای ایجاد مرکز ثقل پایین در زیر خودرو قرار گرفته است.

یکی از اصلی ترین تمرکزهای مهندسان هوندا ، سرگرم کننده بودن خودرو و در عین حال ایمن بودن آن بوده است. برای دستیابی به این هدف ، سیستم تعلیق هوندا E از نوع McPherson و مستقل برای هر 4 چرخ طراحی شده و مهندسین این شرکت به توزیع وزن بصورت 50/50 رسیده اند که منجر به هندلینگ بهتر خودرو منجر میشود. این موضوع بخصوص در حالت اسپرت بخوبی نمایان خواهد شد. هوندا-E همچنین از ساختار اسکلتی با استحکام بالا و در عین حال سبک استفاده می کند تا حداکثر محافظت را برای راننده داشته باشد.

این خودرو همانند EV های دیگر ، دارای کنترل تک پدال نیز خواهد بود ، به این معنی که ماشین با رها کردن آرام پدال توسط راننده ، به طور خودکار کند خواهد شد. همچنین محرکه روی چرخهای عقب اعمال میشود که امکان گردش خودرو در شعاع 14 فوت را فراهم میکند که این خودرو را برای کاربری های شهری بسیار متناسب میکند.

نسخه تولیدی هوندا E در اواخر سال جاری رونمایی می شود و بخشی از استراتژی برند این شرکت برای فروش وسایل نقلیه برقی در اروپا تا سال 2025 است.

 

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن