اطلاعات فنیدنیای خودرو

همکاری ولوو با شرکت بایدو(Baidu) چین برای تولید خودروی خودران

مدتی است که اخباری مبنی بر همکاری ولوو با غول فناوری چین برای توسعه خودروی خودران سطح-4 به گوش میرسد که انتظار میرود تا سال 2020 روانه جاده های چین شود. بایدو که در چین بیشتر با عنوان موتور جستجو و شرکت اینترنت شناخته شده است برنامه ای برای توسعه پلت فرم Apollo 3.0 اپن سورس جهت بکارگیری در کشور را در دستور کار دارد که پیش بینی میشود با توجه به وسعت بازار آن انتظار میرود تا به بزرگترین برنامه کاربری در این حوزه تبدیل شود. ولوو خودروی خودران و بایدو نرم افزار آن را تدارک خواهند دید تا بدین ترتیب به رقابت با گزینه های سنگین وزنی چون وایمو (Waymo) بپردازند.

اما بایدو تنها شرکتی نیست که ولوو در حال همکاری با آنها برای توسعه خودروهای خودران است، زنیوتی ( Zenuity) دیگر شرکتی است که این خودروساز در حال همکاری با آن برای توسعه قابلیت های نیمه اتوماتیک خودرویی نظیر XC90 میباشد. همچنین همکاری هایی با اوبر برای تاکسی های روباتیک وجود دارد.

دکتر یایچین ژانگ(Dr. Ya-Qin Zhang)، رئیس بایدو، اظهار کرده: “ولوو از زمان تاسیس خود در یک قرن گذشته، همواره عنوان مأموریت اصلی خود، یعنی ایمنی را حفظ کرده و با نوآوری های در این عرصه منجر به پیشرفت های بسیاری شده است. خوشحالیم که ولوو یک همکاری استراتژیک با بایدو در راستای توسعه خودروی سطح 4 در پیش گرفته، ما به دنبال همکاری نزدیک با ولوو برای توسعه امن ترین خودروها برای جامعه بشری هستیم”

چرا بایدو و چرا فقط چین؟ بدون شک موضوع خودروهای خودران و قابلیت های آن تابعی از قوانین کشورهای مختلف است. محدودیت های اعمالی از سوی کشورهایی نظیر آمریکا مبنی بر صدور 50 نوع مجوز برای تولید خودروهای خودران سطح 2 و 3 عواملی هستند که باعث میشود خودروسازی نظیر آئودی خارج از گود بازار آمریکا باشد. اما در سوی مقابل چین با صدور تنها یک مجوز و جمعیتی بالغ بر 1.3 میلیارد نفر یک فرش قرمز برای فعالان این عرصه است و بایدو نیز با تدارکات لازم در حال فعالیت برای رسیدن به تاکسی روباتیک تا سال 2021 میلادی با شراکت BAIC چین است.

بایدو از سال 2013 در حال کار بر روی فناوری رانندگی خودران است و در حال حاضر در مرحله یافتن شرکایی برای ساخت نمونه خودروهای خودران برای خیابان های چین قرار دارد: غول تکنولوژی با فورد هم همکاری هایی برای تست تکنولوژی رانندگی خودران همکاری دارد و با BAIC ، خودروساز چینی در حال کار برای توسعه خودروهای سطح چهار خودران میباشد.

موضوع دیگر نیاز به بایدو به عنوان غول فناوری چین که فناوری خودروهای خودران به صورت انحصاری در کشور چین در اختیار دارد است. این شرکت یکی از چند مجموعه ای است که اطلاعات زیرساختی راه های کشور را در اختیار دارد. بدون بایدو بعید است که خودروسازان نه تنها مجاز به ارائه تکنولوژی خودروهای خودران خود در چین بشوند، حتی سیستم های سطح 2 مثل تسلا Autopilot نیز قابل ارائه نخواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *