لوازم تزئینی خودرو

نحوه محافظت از صندلی چرمی ماشین

صندلی های چرمی ماشین یک انتخاب زیبا برای خودروی شما هستند و حس راحتی را به وجود می آورند. نظافت و محافظت از صندلی های چرمی ماشین از جنبه های مهم نگهداری وسایل نقلیه است. اگر به طور مرتب صندلی چرمی اتومبیل خود را تمیز کرده و نکاتی که در ادامه خواهیم گفت را رعایت نمایید، می توانید ظاهر و کیفیت اولیه آنها را حفظ کنید.

خرید روکش صندلی

  • برای نظافت آسان تر می توان از روکش صندلی از جنس مناسب (مثلا نئوپرن) استفاده کرده و در صورت لزوم‌ آنها را برداشته و به راحتی بشویید.
  • در انتخاب روکش صندلی دقت کرده و آن را مطابق با اندازه و نوع ماشین خود خریداری کنید.
  • چون کاورهای صندلی در زیبایی فضای داخلی خودرو تاثیر بسزایی دارد، آن را با مقایسه مدل های مختلف و سلیقه خود انتخاب و خریداری نمایید.

تمیز کردن صندلی های اتومبیل

  1. ماهی یک بار گرد و غبار و ضایعات را با یک جاروی شارژی کوچک یا جارو برقی تمیز کنید.
  2. هر دو ماه یک بار از اسپری تمیز کننده مخصوص پارچه های چرمی استفاده کنید. شما می توانید آنها را از فروشگاه های لوازم خانگی و مبلمان تهیه کنید. این اسپری ها معمولا نیازی به شستشو ندارند. ( بهتر است اول برای چند دقیقه اسپری را روی قسمت کوچکی از صندلی خود بزنید تا از آسیب نرسیدن به چرم آن اطمینان حاصل کنید.)
  3. صندلی های خود را با یک پارچه خشک تمیز کنید تا اسپری و گرد و غبار اضافی از بین برود. ممکن است صندلی ها بعد از خشک کردن هنوز مرطوب باشند، در این صورت اجازه دهید در یک فضای تهویه مناسب خشک شوند.
  4. برای محافظت بیشتر هر سه تا چهار ماه یک بار از نرم کننده های مختص چرم استفاده کنید تا صندلی های چرمی شما در برابر ترک خوردگی و نور آفتاب آسیب نبینند. (۴ تا ۶ ساعت اجازه دهید صندلی ها خشک شوند)
جلوگیری از پیش آمدهای ناگهانی
  • حتی الامکان از ریختن نوشیدنی و مواد غذایی روی صندلی جلوگیری کنید یا وقتی ماشین در حال حرکت است، درب آنها را ببندید. با این کار می توانید صندلی های چرمی خود را به مدت بیشتری تمیز و مرتب نگه دارید.
  • از برخورد اشیای تیز و فلزی مانند کلید و چاقو به صندلی ها جلوگیری نمایید چرا که پارچه های چرمی به راحتی خراشیده یا پاره می شوند.
  • یک کیف کوچک حاوی مقداری آب، دستمال پارچه ای و اسپری پاک کننده چرم در ماشین خود داشته باشید تا در اسرع وقت در صورت نیاز صندلی ها را با وسایل مخصوص پاک کنید و از ماندن لکه روی صندلی به مدت زیاد خودداری نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *